Juranić pobjedom na Sljemenu otvorio sezonu

Bojan Juranić, Renault Clio 2,0 Sport
(Snimio: M. Krpan)

Milan Bubnič slavio je u ukupnom poretku međunarodne brdske auto utrke „25.Nagrada Stubičkih Toplica 2018.“ U legendarnoj „Lancia delta HF Integrale“ odvezao je i novi rekord sljemenske staze u vremenu od 2:53,392 minuta i prosječnom brzinom od 114,39 km/sat. Nakon dvije bodovne vožnje Bubnič je bio za 7,386 sekundi brži od drugoplasiranog Damira Nakića (Radical SR3 RS, AK Ina Delta Zagreb), dok je treće mjesto zauzeo Splićanin Petar Dajak (AK Solin, Formula Gloria C8F) sa zaostatkom od 12,670 sekundi za vodećim.

Među 64 vozača iz tri zemlje, po prvi puta u bojama Opatija motorsporta, natjecao se i Delničan Bojan Juranić. Stazu dugu 5.510 metar u svom Renault Cliu 2,0 Sport odvezao je u skoro jednakom vremenu od 3:04,7 te ostvario pobjedu u kategoriji I. U vječnom dvoboju s Riječaninom Mariom Jurišićem (Audi A4 STW 2,0, AK Župa Dubrovačka) bio je ukupno za sekundu brži – dovoljno za upisati pobjedu već na samom otvorenju brdske sezone. Trećeplasirani u kategoriji automobila bio je Denis Nišević (Renault Megane 2,0, AK Župa Dubrovačka) sa 1,736 zaostatka za Juranićem.

Rezultate možete pogledati OVDJE.

Prvenstvo Hrvatske na brdskim stazama nastavlja se 19. i 20. svibnja u Skradinu.