Izvještaj s 16. Nagrade Malačke i 10. Nagrade Virovitice

Prošlog vikenda održana je međunarodna brdska autoutrka 16. Nagrada Malačke Sv. Dujam, drugo natjecanje na brdskim stazama ove sezone, a bodovala se za Međunarodno regionalno prvenstvo Hrvatske na brdskim stazama, Prvenstvo Hrvatske na brdskim stazama, te Prvenstvo Dalmacije. Iako je na listi prijava bilo čak 108 vozača, na startu se pojavilo njih 92. Po prvi put ove sezone na brdu je nastupio i naš mladi vozač Edi Kuharić, koji je sa svojim Yugom osvojio 38. mjesto ukupnog poretka, 3. mjesto u klasi H15 te 3. mjesto među Juniorima.
Rezultate s Malačke možete pogledati ovdje.
A na sasvim drugom kraju Hrvatske vožena je karting utrka «10. Nagrada Virovitice 2013», koja se bodovala za Nacionalno otvoreno prvenstvo Hrvatske, Prvenstvo Hrvatske u karting športu i Kup HAKS-a. Na startu se okupilo četrdesetak vozača, među kojima i Leo Mladenić u svom kartingu Kosmic 125. Nakon dvije odvožene utrke zauzeo je peto mjesto u klasi KF3. – Prvu utrku sam završio četvrti. U drugu utrku krenulo se puno agresivnije i na kraju sam zadovoljan osvojenim petim mjestom, obzirom da je konkurencija prilično jaka. Ovim putem želim se zahvaliti svojim sponzorima koji su mi omogućili natjecanja, prije svega tvrtki Montelektro d.o.o. – Kastav, UO Morčić – Viškovo, Barocco caffe – Matulji i Oštariji Štacion – izjavio je Mladenić.